Top
 

آیین نامه انضباطی دانش آموزان

 

 

همانطور که مستحضرید خانواده و مدرسه دو نهاد اساسی تعلیم و تربیت و عهده دار جریان رشد ،بالندگی و شکوفایی استعدادهای نونهالان یک جامعه اند حساسیت موضوع ایجاب می کند که این دو نهاد در کنار هم و با حس تعهد و مسئولیت زمینه مساعدی برای ترقی و تعالی فرزندان خود فراهم نمایند بنابراین اگر انتظار داریم انشا الله در آینده نزدیک شاهد شکل گیری شخصیتهای آگاه ،پر تلاش و افتخار آفرین باشیم باید خانواده و مدرسه به طور هماهنگ ،نهایت تلاش و دلسوزی خود را در خصوص تعلیم و تربیت این عزیزان به کار گیرند و از خانواده محترم انتظار داریم که خود را نسبت به موارد ذیل متعهد و پای بند بدانند و مدام فرزند خویش را نسبت به مفاد آن آگاه سازند.

1- با توجه به لزوم احترام به محیط آموزشی لازم است مادران محترم با حجاب کامل به مکان مقدس و آموزش مدرسه وارد شوند و پدران گرامی نیز در زمینه پوشش رعایت لازم را نمایند تا ان شاالله شأن و منزلت این مجتمع مذهبی مراعات گردد.

2- والدین محترم به طور مستمر وضعیت تحصیلی و رفتاری فرزندان خود را پیگیری نموده و در بررسی وضعیت تحصیل دانش آموزان و همایش های تربیتی و جلسات حضور فعال داشته باشند.

3- از مراجعه مستقیم به کلاسهای درس به طور جدی خودداری شود ،تا حقی از دیگر دانش آموزان ضایع نگردد. قبلـاً با دفتر هماهنگی لازم به عمل آورید.

4- رعایت مسائل اخلاقی و رفتاری در خارج از مدرسه بخصوص سرویسهای رفت و آمد ضروری است.

5- استفاده از پوشش هماهنگ مدرسه و کفش و کیف ساده و راحت (لباس ورزش در ساعت ورزش) برای دانش آموزان الزامی است.

6- رعایت ادب و احترام نسبت به مسئولین و مربیان آموزشگاه و همچنین رعایت حسن رفتار و اخلاق و همکاری با سایر دانش آموزان مورد انتظار است.

7- با سایر دانش آموزان با احترام و ادب برخورد نموده و هیچگونه درگیری در فضای مدرسه و کلاس عمداً و سهواً ایجاد نکند.

8- یکی از ملاکهای ادامه تحصیل در این مرکز رضایت معلم کلاس و مسئولین مدرسه در مسائل آموزشی و انضباطی می باشددر غیر این صورت از ثبت نام دانش آموز در سال بعد خودداری خواهد شد.

9- استفاده از هرگونه زیور آلات و وسایل تجملی و زینتی در فضای آموزشگاه اکیداً ممنوع می باشد.

10- دانش آموزان اجازه ندارند دوستان و همکلاسان خود را برای جشن تولد در مدرسه با دادن دعوت نامه و غیره ....به خانه دعوت کنند و مدرسه با این افراد برخورد جدی خواهد کرد.

11- جهت صبحانه و سایر خوراکی ها در طول روز از غذا و میوه ساده و معمولی استفاده شود و از آوردن خوراکی های غیر مفید خودداری شود.

12- ساعت کار آموزشگاه از ساعت 7:50 دقیقه صبح الی 13 ظهرمی باشد.دانش آموزان موظف به حضور و خروج بموقع می باشند و خروج بدون هماهنگی با مدرسه ممنوع است.

13- شرکت در جلسات کلاسی و عمومی ،توجه و جوابگوئی به نامه های ارسالی و ارسال بموقع رضایت نامه به مدرسه الزامی است.

14- در طول سال تحصیلی در صورتیکه فرزندتان به دلیلی از آمدن به مدرسه معذور است والدین موظف هستند حداکثر تا ساعت 8:45 صبح علت غیبت نورچشمی را به سامانه پیامکی  10002000400200 ارسال نمایند . هنگام حضور در مدرسه گواهی تأیید پزشک ارائه نمایند تا در پرونده وی ضبط گردد.

15- مشارکت اولیاء در برگزاری مناسبتهای مختلف نظیر جشن قرآن ،جشنواره های فرهنگی،هنریو جشن پایان سال و ....با مدرسه مورد انتظار است.

16- چنانچه دانش آموزی پس از ثبت نام قطعی و قبل از شروع سال تحصیلی از تحصیل در مدرسه انصراف داد معادل 5 درصد شهریه را باید پرداخت نماید.

17- این آموزشگاه هیچگونه تعهدی نسبت به تهیه وسیله ایاب و ذهاب دانش آموزان نداشته و فقط نقش هماهنگ کننده خواهد داشت و رانندگان حق سوار کردن دانش آموزی بدون هماهنگی با دفتر را ندارند.در صورت تغییر در برنامه سرویس دهی دانش آموز در بعضی از روزها حتماًبا مدرسه هماهنگی به عمل آید.

18- اولیاء دانش آموزانی که خود ایاب و ذهاب فرزندشا ن را به عهده دارند موظفند رأس ساعت ورود و خروج با مدرسه همکاری لازم را داشته باشند.

19- بی توجهی و عدم رعایت هر یک از مندرجات این آئین نامه و مقرراتی که از سوی مجتمع اعلام می گردد و تصمیم گیری در مورد دانش آموزان متخلف بعهده مسئولین مدرسه بوده و این تصمیمات برای کلیه دانش آموزان لازم الاجرا است.

20- اگر دانش آموزی پس از شروع سال تحصیلی و قبل از ارزشیابی نوبت اول از تحصیل در مدرسه منصرف شود معادل 50 درصد شهریه و سرویس را باید بپردازد و پس از ارزشیابی نوبت اول کل شهریه باید پرداخت شود.